Ushqime Detox - Si të Hani sa më shumë që të mundeni & Qëndroni të pakta?

Detox FoodsMarrja dhe qëndrimi në formë varet në një masë shumë të lartë nga produktet që konsumon çdo ditë. Kjo nuk do të thotë që njerëzit që dëshirojnë të mbajnë një figurë të hijshme dhe të hollë duhet të jenë në një plan dietë të vazhdueshëm të ashpër dhe të tendosur.. Thjesht sugjeron që, ndërsa vitet fillojnë të kalojnë më shpejt, duhet të përqendrohet në ushqime dhe ushqime më të shëndetshme. Ato që mund të ndihmojnë këdo që me sukses të skuqë toksinat e tepërta nga sistemi quhen ushqime detox. Më poshtë vijon një listë e gjerë se cilat janë produktet më të mira për detoksifikimin e trupit dhe cilat janë vetitë e tyre specifike.

Nxjerrja e toksinave të dëmshme nga sistemi i trupit nuk është një proces shumë i lodhshëm. Problemi është se shumica e njerëzve kanë tendencë të ushqehen me tepërt gjatë sezoneve të veçanta të vitit dhe kërkojnë një periudhë më të gjatë dhe pastrim më të rëndë dhe të fortë të organizmit.. Një nga produktet më të mira natyrore në treg janë ToxicOff kapsula.

Gjërat më të mira që dikush mund të bëjë është të provojë dhe të përfshijë disa nga ushqimet më të shëndetshme detox në planin e tyre ushqyes javor, i cili do të siguronte që trupi të shpëtojë nga kimikatet e dëmshme në baza vjetore.

Disa produkte ushqimore janë më të mirë se të tjerët për të arritur një të tillë dhe për të mbajtur shifrën e dëshiruar. Lëvizja e rregullt fizike dhe ushtrimet janë gjithashtu thelbësore pasi ato e bëjnë trupin të nxehet më lehtë dhe çlirojnë më shumë toksina përmes proceseve normale si djersitja.

A e dini se?

Përfshirja e ushqimeve detox në planin e ngrënies javore ose mujore të një personi është më e këshillueshme sesa të bësh një plan diete të ashpër dhe stresues një ose dy herë në vit, pasi nuk e bën organizmin të zhvendoset aq drastikisht nga rutina e tij e rregullt. Efektet e mundshme anësore nga detoksifikimet e papritura të trupit të plotë përfshijnë një ndjenjë marramendjeje, lodhje e vazhdueshme, ngërçet e muskujve, nivelet e ulura të energjisë, dhe sheqer të ulët në gjak. Pastrimi i plotë i organizmit gjithashtu mund të arrihet me të Toksike OFF të 100% mënyrë natyrale për të larguar mikroorganizmat e dëmshëm!

Le të zhytemi në botën e të ushqyerit të shëndetshëm dhe të zbulojmë se si disa ndryshime të thjeshta në planin vjetor të ushqimit të dikujt mund ta ndihmojnë atë të fitojë një rrip të shkurtuar të belit dhe ta mbajë atë për të mirë.

Best Foods for Detoxification

Ushqime të pasura me acide yndyrore Omega-3

Omega-3 Fatty AcidsAcidet yndyrore Omega-3 janë më ekskluzivisht në peshqit dhe prodhimet e detit. Njerëzit që shfaqin rregullisht salmon të egër, troftë, midhjet, karkaleca, skumbri, harengë, cod, goca deti, sardelet, açuqe, dhe havjar në dietën e tyre ditore, kanë më pak të ngjarë të vuajnë nga sëmundje të zemrës dhe koronareve, lloje te ndryshme te pezmatimeve, nivele të larta të kolesterolit, alergji, dhimbjet e kyçeve dhe muskujve, njohës, dhe çrregullimet mendore.

Jo vetëm që trupi shndërron menjëherë këtë lloj të acideve yndyrore pothuajse menjëherë në energji, por ato gjithashtu kanë aftësinë për të rritur imunitetin, ndihmoni me përqendrimin dhe të mësuarit, ngurtësia e kundërt arteriale, dhe harmonizojnë nivelet e kolesterolit.

Vegjetarianët të cilët nuk konsumojnë peshk dhe produkte qumështi mund të kryejnë pastrimin e trupit nga toksinat duke përfshirë më shumë arra, fara liri, spinaq, farat chia, vaj ulliri, dhe perimet me gjethe të errëta si lakra jeshile në planin e tyre të ngrënies javore.

Tre Vitet A - Mollët, Asparagus & Avokado

Apples, Asparagus & Avocado for Detox'Një mollë në ditë mban mjekun larg', shkon një thënie e vjetër. Ndërsa disa mund të anashkalojnë të vërtetën e fshehur në të, mollët janë një ushqim i shkëlqyeshëm detoksikues. Ata kanë një përqendrim shumë të lartë të pektinës së fibrave dietike që ndihmon në largimin e substancave të rrezikshme si metalet dhe aditivët e ushqimit që trupi i dikujt ka akumuluar gjatë viteve.

Shpargu shpesh përdoret si një qetësues i fuqishëm i stresit. Disa njerëz madje e hanë atë kur janë jashtë për të pirë pasi pothuajse eliminon çdo mundësi për të pasur një hangover. Duke qenë një diuretik natyral, nuk ka asgjë më të lehtë sesa bërja e kullimit të shëndetshëm të mëlçisë duke e konsumuar atë.

Avokadot janë të njohur për vetitë e tyre afrodiziake, por kjo nuk është e vetmja karakteristikë e tyre pozitive. Ato janë të pasura me glutation, e cila ndihmon mëlçinë të detoksifikojë kimikatet sintetike më shpejt. Dhe ato janë gjithashtu jashtëzakonisht të shijshme!

Borziloku, Brokoli & Lakrat e Brukselit - Ekipi i Gjelbërve të Shëndetshëm

Healthy GreensNëse dikush përfshin këto tre B të gjelbërta në planin e dietës, atëherë patjetër që mund të pritet që së shpejti të shijoni një trup të shëndetshëm dhe të hollë. Edhe pse kanë natyrë të ndryshme, të gjithë kanë veti të mahnitshme të pastrimit të trupit.

Borziloku i barishtes jo vetëm që i shton një prekje të freskët çdo vakti që mund të vendoset, por gjithashtu shpejton prishjen metabolike dhe djegien e kimikateve të rrezikshme nga sistemi.. Si avokado, brokoli gjithashtu përmban një përqendrim jashtëzakonisht të lartë të glutationit.

Mund të ndihmojë trupin të heqë qafe toksinat shumë më shpejt dhe është plot me fibra dietike. Brokoli gjithashtu konsiderohet se zgjat jetëgjatësinë e dikujt. Lakrat e Brukselit kanë një përqendrim të lartë të indole-3-karbinolit, sulforafani, squfuri, dhe antioksidantë. Të përmendurat jo vetëm që ndihmojnë organizmin të detoksifikohet, por gjithashtu kanë veti luftarake kundër kancerit.

Fakt interesant: Dikush nuk duhet të jetë në përputhje me ndonjë plan ushqimi të lodhshëm nëse dëshiron të bëhet në formë. Ai ose ajo gjithmonë mund të marrin një filxhan të ngrohtë Matcha Slim . Pini atë dy herë në ditë para mëngjesit dhe darkës dhe shijoni një zbukurim të natyrshëm!

Ushqime Detox - Pastroni plotësisht trupin & Shpirti!

Shumica e ushqimeve detoksifikuese mund të magjikohen në vakte të shijshme që nuk përmbajnë një përqendrim të lartë të yndyrës. Ngrënia e tyre disa herë në javë dhe përpjekja për tu përfshirë rregullisht në një aktivitet fizik mund të ndihmojnë këdo që të marrë trupin e ëndrrave ndërsa ha pjata të shëndetshme dhe të shijshme. Mjaftojnë vetëm disa hulumtime të recetave paraprakisht dhe pak kohë për t'i përgatitur ato.

>> Shikoni më shumë artikuj në blogun tonë <<