Rishikimi i Keto Guru – Formula që ju ndihmon të digjni yndyrën dhe të humbni peshë. Si punon?

Keto Guru Tablets ReviewKeto Guru është një mënyrë e re dhe inovative për të humbur peshë pa e uritur veten. Isshtë një zgjidhje e thjeshtë për të hequr qafe kilogramët shtesë dhe për të përqafuar një figurë që gjithmonë e keni ëndërruar. Procesi i humbjes së peshës me Keto Guru është i thjeshtë dhe i provuar.

Faqja zyrtare

Obeziteti është një problem që është mjaft i përhapur në shoqërinë tonë sot. Ndërsa është thelbësore që njerëzit të humbin peshën e tepërt dhe të qëndrojnë në formë, procesi i transformimit të trupit të dikujt nuk arrihet lehtë. Ushqim i Shpejtë, meze, kënaqësitë me sheqer dhe të gjitha llojet e ushqimeve jo të shëndetshme janë shkaku kryesor i mbipeshes, por në të njëjtën kohë ato janë të vështira për t'u rezistuar. Pra, a nuk ka ndonjë zgjidhje efektive për humbjen e peshës, pa bërë kompromis për gjërat që ju pëlqen t’i hani?

Por çfarë është saktësisht Keto Guru? Çfarë përmban Keto Guru? Si funksionon Keto Guru? A ka ndonjë efekt anësor ose reaksione anësore të përdorimit të Keto Guru? A është Keto Guru i disponueshëm për blerje në internet? Po në lidhje me çmimin? A është e përballueshme apo e shtrenjtë?

Nëse po mendoni të përdorni Keto Guru për përfitime nga humbja e peshës, ky rishikim përmban të gjitha detajet që ju duhen për të bërë një zgjedhje të informuar. Ne ju inkurajojmë të lexoni dhe të mësoni gjithçka rreth Keto Guru para se ta provoni.

Evolucioni i dietës ketogjenike

Ketogenic Diet

"Dieta ketogjenike", e njohur edhe si dieta keto u zhvillua nga Dr.. Russell Wilder në 1923. Dieta Classo Keto është dieta origjinale keto e cila shihet si më e rrepta për sa i përket raportit yndyrë ndaj proteinave dhe karbohidrateve.. Përpos kësaj, ekzistojnë një numër variacionesh të tjera të dietës keto. Por pa marrë parasysh se cilën dietë keto zgjidhni, raporti i yndyrës është gjithmonë i lartë, adekuate për proteina dhe e ulët për karbohidratet.

Ideja e zhvillimit të kësaj diete ishte të shihnim ndryshimet që ndodhën në trupin e njeriut duke ndryshuar mënyrën e përdorimit të energjisë. Në një dietë keto, trupi shndërron yndyrën në acide yndyrore dhe ketone që rezulton në një rritje të nivelit të ketoneve. Shtë vërejtur se nivelet e ngritura të ketoneve e vendos trupin në një gjendje ketoze e cila ka një sërë përfitimesh.

Kjo dietë bazohet në thelb në fast agjërim të shëndetshëm ’dhe në vitet 1900, i ndihmoi mjekët të kontrollonin krizat në pacientët e tyre. Në vend të glukozës, dieta i mundëson trupit të djegë ketonet që ndihmon në trajtimin e epilepsisë. Provat klinike të kryera në një institucion mjekësor në 2008 zbuloi se dieta keto ndihmoi në zvogëlimin e krizave te fëmijët dhe gjithashtu rriti vetëdijen dhe vigjilencën.

Megjithëse qëllimi fillestar i dietës ketogjenike ishte kontrolli i krizave, më vonë u provua se ishte e dobishme për humbje peshe gjithashtu. Dieta tradicionale keto përbëhet nga 80% yndyrë, 5% karbohidratet dhe 15% proteina. Këto përqindje mund të arrihen kur dietistët heqin ushqime të pasura me karbohidrate si kokrra dhe ngarkohen në avokado, arra, fara, vezët, gjalpë, Mish, peshk dhe perime jo amidon.

Përveç faktit që dieta keto ndihmon në humbjen e peshës, gjithashtu ofron disa përfitime të tjera shëndetësore. Këto përfshijnë përmirësimin e funksioneve njohëse, zvogëlimi i inflamacionit, parandalimin e varësive nga sheqeri, rritja e pjellorisë femërore dhe parandalimi i kancereve të ndryshme. Kështu që, nëse po kërkoni të heqni qafe peshën shtesë dhe në të njëjtën kohë të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm, atëherë dieta keto mund të jetë zgjedhja e duhur për ju.

Çfarë është Keto Guru

What is Keto Guru

Ketoza është një proces i natyrshëm që zhvillohet në trupin tuaj kur trupi juaj nuk ka sasi adekuate të karbohidrateve për të djegur për energji. Në vend të kësaj, djeg yndyrnat dhe bën ketone, të cilat më pas përdoren si lëndë djegëse. Trupi hyn në gjendjen e ketozës brenda 7-14 ditët e ndjekjes së dietës ketogjenike. Por është e mundur të përshpejtohet ky proces me ndihmën e Keto Guru.

Keto Guru punon duke rritur numrin e ketoneve të prodhuara nga trupi. Kjo formulë është zhvilluar nga ekspertët e humbjes së peshës dhe është në dispozicion si kapsula të ndezura të cilat konsumohen lehtë. Kapsulat janë përpunuar jo vetëm për të rritur ketozën, por edhe për ta mbajtur trupin në atë gjendje për një periudhë më të gjatë kohore. Gjate kesaj kohe, trupi juaj eliminon yndyrnat duke i shndërruar ato në energji.

Peopleshtë e lehtë për njerëzit që ndjekin dietën tradicionale keto të heqin dorë për shkak të mungesës së lëndëve ushqyese që ju bëjnë të ndiheni të rraskapitur dhe të ngadaltë. Gjithashtu, dietologët që nuk përdorin ndonjë shtesë kur ndjekin dietën keto gjithashtu e kanë të pamundur të punojnë sepse nuk kanë sasi të mjaftueshme të energjisë. Pra, ajo që bëjnë pilulat Keto Guru është se ato rrisin nivelet e ketoneve mjaft shpejt në mënyrë që të mos ndiheni të uritur ose të privuar nga lëndët ushqyese thelbësore.

Shtesa Keto Guru përqendrohet në përdorimin e dhjamit dhe zvogëlon dëshirën tuaj për të ngrënë shumë. Shtyp dietën tuaj dhe mundëson që stërvitjet tuaja të bëhen më të fuqishme. Për më tepër, kur përshpejtohet prodhimi i ketonit në trup, shkalla metabolike e trupit përmirësohet shumë. Keto Guru gjithashtu ul nivelet e stresit, përmirëson frymëmarrjen dhe mbështet qarkullimin e duhur të gjakut. Mekanizmi në të cilin punon Keto Guru është plotësisht natyral dhe për këtë arsye, është i dobishëm për shëndetin e përgjithshëm dhe nuk çon në ndonjë efekt të padëshiruar ose të pafavorshëm.

Merr me -50% Çmimi me Zbritje Këtu!

Përbërësit aktivë në përbërjen e dobishme

Composition

Keto Guru përbëhet nga përbërës të shkëlqyeshëm të humbjes së peshës. Nuk dëmton enzimat ose mbushësit, prandaj është plotësisht i sigurt për konsum.

Le të hedhim një vështrim në përbërësit e saj aktivë.

 • Vitamina B3 (niacin) - ndihmon në uljen e fryrjes së stomakut duke përmirësuar metabolizmin e kripës dhe ujit. Ky përbërës është gjithashtu i dobishëm për uljen e kolesterolit në gjak.
 • Vitamina B6 (piridoksina) - aktivizon gjenin i cili nxit humbjen e peshës. Ajo gjithashtu merr pjesë në sintezën e hemoglobinës.
 • magnez - përbërës jetësor i nevojshëm nga trupi për lehtësimin e dhimbjeve të kyçeve dhe parandalimin e spazmave të muskujve. Ai gjithashtu shëron muskujt pas seancave të fuqishme të stërvitjes.
 • L-glutamina - rimbush energjinë dhe zgjat stërvitjen. Gjithashtu përmirëson gjendjen shpirtërore, përqendrimi dhe përqendrimi. Për më tepër, ky përbërës i dobishëm nxit humbjen e peshës pa e bërë trupin tuaj të humbasë masën muskulore.
 • Kalium - mbështet shëndetin e kyçeve dhe përmirëson funksionet e qelizave dhe indeve në trup.

Si të merrni Tabletat? Udhëzime për përdorim Keto Guru

Sipas udhëzimeve të dhëna nga prodhuesi i Keto Guru, dietologët duhet të shpërndajnë një kapsulë të ndezur në gotë me ujë dhe të pinë tretësirën të paktën 30 minuta para ngrënies së tyre. Dietarët duhet të marrin 1-2 kapsula çdo ditë për një muaj për të arritur përfitime të konsiderueshme nga humbja e peshës.

Opinione dhe Komente të Keto Guru

Keto Guru Opinions and Comments

Impressiveshtë mbresëlënëse të shohësh që Keto Guru ka një bazë të madhe klientësh. Ky suplement hollimi ka klientë nga e gjithë bota, të cilët në të vërtetë janë shumë të kënaqur me mënyrën e funksionimit. Burrat dhe gratë kanë ndarë përvojat e tyre përmes komenteve dhe rishikimeve dhe deklaratat e tyre sugjerojnë vetëm që Keto Guru është një shtojcë efektive dobësimi. Shumë prej tyre pohojnë se ky është produkti më i mirë i humbjes së peshës ndonjëherë. Ata janë të kënaqur me sa i besueshëm është dhe përfitimet që ofron.

Në mënyrë të përmbledhur, ja çfarë u pëlqen më shumë tek Keto Guru.

 • Përbërje e fuqishme dhe krejt natyrale
 • Efektive për djegien e dhjamit dhe humbjen e peshës
 • Mekanizëm i shëndetshëm i humbjes së peshës
 • Përfiton shëndetin e përgjithshëm
 • Mbështet disponimin, përqendrohem, përqendrimi dhe rrit nivelet e energjisë
 • Rezultatet e dëshirueshme të humbjes së peshës arrihen shpejt dhe pa mundim
 • Cilesi e larte, formula e provuar dhe e besuar klinikisht
 • Çmim i përballueshëm
 • Dorëzim i shpejtë
 • Në dispozicion për blerje në internet

Çmimi Keto Guru & Si te blejme

Keto Guru Price

Nëse po kërkoni të blini shtojcë diete Keto Guru, thjesht vizitoni faqen zyrtare të produktit dhe vendosni porosinë tuaj përmes formularit të porosisë të dhënë. Shumë marrëveshje dhe promovime janë aktive kohë pas kohe, të cilat mund t'ju ndihmojnë të bëni kursime shtesë në blerjen tuaj. Pra, mos harroni të kontrolloni përsëri në faqen e tyre të internetit për të gjetur ofertat më të mira.

Koha e dorëzimit ndryshon dhe varet nga vendndodhja juaj aktuale. Opsione të ndryshme pagese përfshirë Cash on Delivery janë gjithashtu të disponueshme për lehtësinë tuaj.

Në fund të fundit: Humbja e peshës duke ndjekur një dietë ketogjenike nuk ka pse të jetë sfiduese kur e keni Keto Guru suplement diete me ju. Ky suplement i fuqishëm dhe i ri i hollimit të natyrshëm përmirëson përpjekjet e djegies së dhjamit në trupin tuaj gjatë ketozës. Ajo promovon ulje më të shpejtë dhe më efikase të peshës. Keto Guru është një emër i besueshëm dhe përdoret nga mijëra dietarë në mbarë botën për të arritur qëllimet e tyre për humbjen e peshës. Në fakt është një produkt i rekomanduar i cili është i përshtatshëm për këdo që lufton për të zvogëluar peshën e tepërt dhe për të marrë formën e dëshiruar
.

RRETH K HERTU